Jest zgoda wojewody na mniej łóżek covidowych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 12 lutego 2021 20:30

Od 22 lutego Radomski Szpital Specjalistyczny ma zapewnić 10 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz 139 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 - zdecydował wojewoda mazowiecki.

Jest zgoda wojewody na mniej łóżek covidowych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym
Od lewej: wicewojewoda Artur Standowicz, wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł i kierownik Delegatury MUW w Radomiu Krzysztof Murawski. Fot. gov.pl

Ponadto, wojewoda zobowiązał dyrektora RSS, aby od 22 lutego br. uruchomił szpitalny oddział ratunkowy dla wszystkich pacjentów wymagających hospitalizacji, w celu zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Radomia i sąsiadujących powiatów - czytamy w komunikacie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z piątku (12 lutego).

Wojewoda mazowiecki jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Totalizatora Sportowego, który zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów realizuje budowę szpitala tymczasowego dla chorych z Covid-19. Obecnie w obiekcie kończą się pracę adaptacyjne. W trakcie rozmów ustalono, że uruchomienie szpitala nastąpi nie później niż do 8 marca br.

Uruchomienie placówki jest niezbędne do usprawnienia pracy w szpitalnym oddziale ratunkowym zarówno w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym jak i w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym.

- Podjąłem decyzję, że Radomski Szpital Specjalistyczny od 22 lutego br. zacznie przyjmowanie pacjentów z różnymi schorzeniami. Placówka w ciągu dziesięciu dni zobligowana jest do przeorganizowania pracy w szpitalu, tak aby możliwe było bezpiecznie leczenie wszystkich pacjentów. Pragnę zwrócić uwagę na to, że takie rozwiązania są praktykowane w wielu szpitalach województwa mazowieckiego. Szpitale pracują dla pacjentów zakażonych Covid-19 oraz dla pozostałych pacjentów wymagających hospitalizacji - wskazał wojewoda mazowiecki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum