Jest zarządzenie ws. POZ. Dotyczy stawki kapitacyjnej i opieki koordynowanej

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, NFZ05 stycznia 2022 14:46

Opublikowano nowe zarządzenie prezesa NFZ w sprawie  warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Dokument dotyczy stawki kapitacyjnej dla koordynatora w POZ.

Jest zarządzenie ws. POZ. Dotyczy stawki kapitacyjnej i opieki koordynowane
  • Opublikowano nowe zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej
  • Dokument dotyczy stawki kapitacyjnej dla koordynatora w POZ
  • Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu podpisania

Jest zarządzenie ws. POZ. Dotyczy stawki kapitacyjnej i opieki koordynowanej

W środę, 5 stycznia, opublikowano zarządzenie prezesa NFZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

- W związku z przygotowywaniem systemu ochrony zdrowia do pełnego wdrożenia opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej podjęto decyzję o stopniowym wdrażaniu zmian, zarówno w warunkach organizacyjnych realizacji umów jak i ich finansowaniu - tłumaczy NFZ. 

Jak czytamy w uzasadnieniu do zarządzenia zmiany w zakresie rozwoju opieki koordynowanej zostaną wdrożone nie wcześniej niż po upływie pierwszego kwartału 2022 r. "ze względu na konieczność zmiany przepisów ustawowych".

- Intencją proponowanego przepisu jest przyjęcie rozwiązania, zgodnie z którym do czasu wprowadzenia kolejnych zmian w zakresie rozwoju opieki koordynowanej stawka kapitacyjna (o której mowa w załączniku nr 1 poz. 6.1 zmienianego zarządzenia Nr 160/2021/DSOZ_ dotyczyć będzie zadania koordynatora związanego z promocją profilaktyki, tj. koordynowania procesu rekrutacji świadczeniobiorców do programów profilaktycznych oraz zapraszania świadczeniobiorców kwalifikujących się do danego programu - informuje Fundusz. 

Pozostałe zadania POZ - jak czytamy w projekcie -realizowane dotychczas przez świadczeniodawców, będą finansowane na zasadach określonych sprzed wejścia tego aktu w życie.DO POBRANIA

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum