Jest porozumienie ze szpitalem w Kigali. Lekarze z Chorzowa będą szkolić kolegów w Rwandzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2019 15:50

Lekarze z Chorzowa będą się dzielić wiedzą i doświadczeniem ze swoimi kolegami z Rwandy - w poniedziałek (2 lutego) w Urzędzie Miasta zawarte zostało porozumienie dotyczące współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem w Kigali.

Jest porozumienie ze szpitalem w Kigali. Lekarze z Chorzowa będą szkolić kolegów w Rwandzie
Martin Nyundo, dyrektor Działu Klinicznego w Uniwersyteckim Szpitalu w Kigali odwiedził jednostki ZSM jednostki przy ul. Strzelców Bytomskich i Władysława Truchana. Fot. profil Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie na Fb

Jako pierwsi do Chorzowa przyjadą ortopedzi z Afryki - pojawią się na Śląsku już wiosną.

- Kiedyś to my wyjeżdżaliśmy na Zachód po wiedzę. Teraz jest ten czas, abyśmy podzielili się doświadczeniem z innymi lekarzami z krajów rozwijających się - powiedziała dyrektorka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Anna Knysok.

Porozumienie o współpracy podpisali, poza Knysok, dyrektor Działu Klinicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali Martin Nyundo i prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Dyrektor rwandyjskiego szpitala dziękował za ciepłe przyjęcie w Polsce. "To dobrze wróży naszej przyszłej współpracy" - ocenił.

- To prestiż i duma dla naszego miasta, że możemy brać udział w takiej współpracy. Pierwszy lekarz z Rwandy przyleci do nas jeszcze tej wiosny, na przełomie marca i kwietnia - wskazał prezydent Kotala.

W późniejszym czasie delegacja lekarzy z Chorzowa wyjedzie do Kigali, aby tam szkolić większą grupę medyków - głównie będą to ortopedzi, którzy będą uczyć się nowych technik z tej dziedziny.

Z usług Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie korzysta rocznie ok. 55 tys. pacjentów. Placówka ma 24 oddziały, 15 poradni specjalistycznych i 18 pracowni diagnostycznych. Zatrudnia 750 pracowników medycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum