Jest plan ratunkowy dla szpitala w Trzebnicy

Autor: wiadomosci.onet.pl, RZ/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2016 14:18

Na nadzwyczajnej sesji radni z Trzebnicy jednomyślnie głosowali za przyjęciem planu ratunkowego dla tonącego w długach Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej.

Fot. Thomas Heyman/Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Długi szpitala sięgają ponad 30 mln zł.

Plan ratunkowy zakłada, że część strat za poprzednie lata, blisko sześć milionów, pokryje powiat trzebnicki. Ponadto powiat pomoże w zaciągnięciu przez szpital 15 mln zł kredytu.

Radnych do podjęcia jednomyślnej decyzji w sprawie szpitala zmobilizował wojewoda dolnośląski.

Przed tygodniem wojewoda ostrzegł on starostę i radnych, że jeśli nie dojdą do porozumienia w sprawie przyszłości trzebnickiego szpitala, wprowadzi zarządcę komisarycznego w powiecie.

Jeszcze w grudniu 2015 r. dyrektor szpitala Piotr Dytko zrezygnował z pełnienia swojej funkcji, natomiast pracownicy rozpoczęli akcje protestacyjną.

Akcja nie miała bezpośredniego związku z odejściem dyrektora. Odbywała się pod hasłem "Ratujcie nasz szpital przed likwidacją!!!". Pracownicy zarzucali władzom starostwa powiatowego brak zainteresowania sytuacją finansową placówki.

Jak wcześniej oświadczył składający dymisję dyrektor, powiat nie pokrył "mimo publicznych zobowiązań - straty szpitala za 2012 i 2013 rok oraz nie udzielono wsparcia finansowego niezbędnego dla wdrożenia programu naprawczego".

Więcej: www.wiadomosci.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum