Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP

Autor: rmf24.pl, PAP/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2019 15:41

Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - poinformował w poniedziałek (14 stycznia) szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP
Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP. Fot. Archiwum

Warto aby orkiestra i nasza fundacja funkcjonowała. To życie (prezydenta Pawła Adamowicza - przyp. red.) zostało stracone także podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał. Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak na konferencji prasowej.

Do tragicznego ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza doszło w niedzielę wieczorem (13 stycznia), podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenę wtargnął 27-letni Stefan W. uzbrojony w nóż. Kilkakrotnie ugodził ostrzem polityka, a następnie zaczął przemawiać do publiczności.

Paweł Adamowicz trafił do szpitala. W nocy przeszedł pięciogodzinną operację. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł w poniedziałek przed godziną 15.

Stefan W. został zatrzymany. 27-letni mężczyzna usłyszy zarzuty zabójstwa.

- Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał - powiedział Owsiak na konferencji prasowej WOŚP.

Jak dodał, "trudno tutaj mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii i w Afganistanie". - On się odbywał w Polsce, w przedszkolach też. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich - dodał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum