Jerzy Miller: w przetargu doszło do przekroczenia prawa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2010 15:14

Jerzy Miller, szef MSWiA przyznał, że w trakcie wyboru wykonawcy programu pilotażowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego doszło do przekroczenia prawa.

Miller przyznając w poniedziałek (10 maja), że doszło do przekroczenia prawa w trakcie wyboru wykonawcy programu pilotażowego CPR znaczył jednocześnie, że było to przypadkowe a nie celowe, a błąd popełnił jego współpracownik.

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że według kontrolerów NIK, sprawdzających wykonanie budżetów przez wojewodów, Jerzy Miller, jako wojewoda małopolski, złamał prawo podpisując bez przetargu umowę z firmą, która wydzierżawiła aplikację do obsługiwania dzwoniących na numer alarmowy 112.

– To jest naruszenie prawa. Zaskoczyły mnie dodane do tego faktu komentarze, które są fałszywe – stwierdził Miller, odnosząc się w poniedziałek (10 maja) do doniesień medialnych.

Dodał równocześnie, że NIK ocenił pozytywnie wykonanie przez niego budżetu.

Rzecznik NIK Paweł Biedziak powiedział natomiast agencji, że kontrola dotycząca wydatkowania środków przez wojewodów, w tym przez Millera, jeszcze trwa.

– Nie kwestionujemy sposobu wydawania pieniędzy przez wojewodę małopolskiego, ale mamy zastrzeżenia do wyboru wykonawcy w tej sprawie. Wedle polskiego prawa powinien on zostać wybrany w trakcie wdrożonej procedury przetargowej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum