Jedyna w powiecie poradnia paliatywna wypowiada umowę z NFZ. Pacjenci zapłacą za leczenie

Autor: infoprzasnysz.com/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2021 12:04

Poradnia medycyny paliatywnej w powiecie przasnyskim (Mazowieckie), świadczenia "na NFZ" będzie udzielała jedynie do 10 maja 2021 r. To efekt decyzji ministra zdrowia.

Jedyna w powiecie poradnia paliatywna wypowiada umowę z NFZ. Pacjenci zapłacą za leczenie
Po wygaśnięciu kontraktu pacjenci za pomoc będą musieli zapłacić Fot. Archiwum

Poradnia od 2017 r. sprawowała opiekę nad pacjentami z bólem, dusznością, lękiem i innymi objawami choroby nowotworowej. Pomocy, również w formie wizyt domowych, udzielano pacjentom m.in. w trakcie chemioterapii lub radioterapii. W zespole pracowały: specjalistka medycyny paliatywnej, dwie pielęgniarki i psychoonkolożka.

„Z powodu nałożonych przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ obciążeń administracyjnych, a co za tym idzie konieczności poniesienia kolejnych nakładów finansowych (na które nas po prostu nie stać), jesteśmy zmuszeni zamknąć Poradnię Medycyny Paliatywnej. Pieniądze, które otrzymujemy z kontraktu nie wystarczały nam na pensje, brakowało ich na dojazd do domu chorego. Po wprowadzonych przez ministra Niedzielskiego zmianach cały kontrakt musielibyśmy przeznaczyć na administrację. Wybaczcie. Dziś z poczuciem przegranej sprawy napisaliśmy pismo do NFZ o wypowiedzenie umowy” - informuje przychodnia „Świerczewo”, która prowadzi poradnię.

Do tej pory poradnia przyjęła blisko 600 chorych z Przasnysza, okolicznych powiatów, ale też Warszawy i okolic - informuje lokalny serwis infoprzasnysz.com.

Po wygaśnięciu kontraktu pacjenci za pomoc będą musieli zapłacić.

Więcej: infoprzasnysz.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum