Jedyna w mieście poradnia chorób zakaźnych zamknięta. NFZ: prowadzimy rozmowy
W 2023 r. mieszkańcy Gliwic, którzy będą potrzebowali konsultacji w poradni chorób zakaźnych, będą musieli podróżować do sąsiednich miejscowości. Jedyna taka jednostka w mieście została zamknięta.

- W Gliwicach wraz z końcem roku zamknięta została jedyna w mieście poradnia chorób zakaźnych działająca w szpitalu Vito-Med. Pod jej opieką pozostawało ok. 1 100 pacjentów
- Chorzy muszą obecnie dojeżdżać do poradni w sąsiednich miastach
- Szpital rozwiązał umowę z NFZ ze względu na reorganizację. Będzie się teraz koncentrował głównie na kompleksowym leczeniu pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi
- Śląski Odział Wojewódzki NFZ zapewnia, że prowadzi rozmowy w celu uruchomienia poradni chorób zakaźnych w Gliwicach
Szpital rozwiązał umowę z NFZ na prowadzenie poradni
Szpital spółki Vito-Med w Gliwicach, w którym działała poradnia chorób zakaźnych, rozwiązał umowę z NFZ. Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wskazuje, że umowa ze szpitalem została rozwiązana na wniosek świadczeniodawcy bez okresu wypowiedzenia - informuje Dziennik Zachodni.
Dziennik przytacza również treść maila otrzymanego w tej sprawie od od Anny Czagan, prezes gliwickiej placówki, która wyjaśnia, że umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Decyzja spółki jest podyktowana względami organizacyjnymi, a w szczególności reorganizacją szpitala, który będzie się koncentrował głównie na kompleksowym leczeniu pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, w tym pacjentów po udarach.
Najbliższe poradnie w okolicznych miastach
Prezes Czagan dodaje, że poradnia będzie działała komercyjnie do czasu zakończenia okresu wypowiedzenia umów. Zaznacza, że jej pacjenci, tj. ok. 1 100 osób, są informowani o sytuacji oraz o miejscach, w których mogą skorzystać ze świadczeń. Najbliższe poradnie chorób zakaźnych znajdują się w Bytomiu, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach.
Śląski Odział Wojewódzki NFZ zapewnia, że prowadzi rozmowy w celu uruchomienia poradni chorób zakaźnych w Gliwicach. Informuje jednocześnie, że w województwie śląskim działa 12 poradni chorób zakaźnych:
- w Cieszynie,
- 2 w Tychach,
- Częstochowie,
- Raciborzu,
- Zawierciu,
- 2 w Bytomiu,
- Rudzie Śląskiej,
- Wodzisławiu Śląskim,
- Katowicach
- i Bielsku-Białej.
Szczegółowy wykaz placówek można znaleźć na stronie internetowej gsl.nfz.gov.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)