XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Jędrzejów: jak etat, to nie umowa - tak zabrakło lekarzy na oddziale dziecięcym

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2017 10:04

18 grudnia br. NZOZ Szpital Specjalistyczny w Jędrzejowie, którego właścicielem jest spółka ArtMedik, wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddziale dziecięcym, a od stycznia planowane jest jego zawieszenie.

Od stycznia planowane jest zawieszenie oddziału. Fot. PTWP

Jak tłumaczy Robert Frańczak, wiceprezes spółki ArtMedik, na oddziale zabrakło lekarzy, którzy mogliby w ramach etatu opiekować się dziećmi po godzinie 15. Dodaje, że wykładnia obowiązującego prawa zabrania zatrudnienia tych samych lekarzy w jednym szpitalu na etacie i jednocześnie na umowie cywilno-prawnej.

Według Frańczaka drugą przyczyną problemów jest zbyt niska wycena procedur. Przy kontrakcie w wys. 120 tys. zł, jaki ma oddział, szpitala nie stać na zatrudnienie lekarzy na dodatkowe godziny za stawkę ponad 100 zł za godzinę.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ informuje, że w związku z tym, iż szpital jest w sieci, Fundusz czeka na stanowisko Ministerstwa Zdrowia. NFZ wystąpił też do resortu z zapytaniem, czy w przypadku zawieszenia działalności bądź zlikwidowania oddziału pediatrycznego, powinien skorygować również ryczałt.

Jak podaje Radio Kielce, na oddziale jest 30 łóżek - 10 niemowlęcych, 10 dla dzieci starszych i 10 dla dzieci z zakażeniami.

Więcej: www.radio.kielce.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum