Jednak poleciały głowy w Ministerstwie Zdrowia

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2017 15:33

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Gazeta Wyborcza z Ministerstwa Zdrowia odejdą dwaj wiceministrowie: Jarosław Pinkas oraz Piotr Warczyński.

Jednak poleciały głowy w Ministerstwie Zdrowia
Z Ministerstwa Zdrowia odejdą dwaj wiceministrowie: Jarosław Pinkas oraz Piotr Warczyński. Fot. PTWP

Według Gazety Wyborczej Jarosław Pinkas miałby zrobić miejsce dla Józefy Szczurek-Żelazko, posłanki PiS, pielęgniarki i dyrektor szpitala w Brzesku, której  funkcję wiceministra zdrowia zaproponowała premier Beata Szydło.

Wiceminister Piotr Warczyński sam chciał odejść z resortu.

Sekretarz stanu Jarosław Pinkas był już wiceministrem zdrowia w latach 2005-2007, czyli w poprzednim rządzie PiS, gdy szefem resortu był prof. Zbigniew Religa. W listopadzie 2015 r. wrócił do ministerstwa. Odpowiadał tam m.in. za sprawy nauki i szkolnictwa medycznego, zdrowia publicznego i krwiodawstwa.

Podsekretarz stanu Piotr Warczyński wiceministrem został za rządów PO, ale jako wysoki rangą urzędnik ministerstwa przepracował wcześniej wiele lat. Będąc wiceministrem odpowiadał m.in. za wprowadzenie pakietu onkologicznego, a ostatnio za przygotowanie projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej.

Jeśli oparte o nieoficjalne informacje doniesienia GW się potwierdzą, będzie to oznaczało, że jednak podczas przeglądu resortów prowadzonego przez premier Beatę Szydło poleciały głowy. Wcześniej spekulowano czy premier nie zdymisjonuje samego ministra Konstantego Radziwiłła.

Premier Beata Szydło jeszcze w dniu przeglądu resortu zdrowia, gdy spotkała się w ministrem, w czwartek 19 stycznia zdecydowanie zadeklarowała, że nie będzie dymisji ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

- Pan minister Konstanty Radziwiłł ma w tej chwili naprawdę dużo ważnych spraw do zrealizowania - te projekty ustaw, o których mówiliśmy - powiedziała szefowa rządu na konferencji prasowej.

Okazuje się jednak, że zapadły decyzje dotyczące dymisji wiceministrów zdrowia.

Biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia pytane przez nas ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza medialnym informacjom o dymisji wiceministrów.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum