Jastrzębie-Zdrój: szpital zawiesza oddziały. Lekarze tłumaczą, dlaczego odchodzą z pracy

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2018 11:26

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zawiesza od kwietnia do końca czerwca funkcjonowanie dwóch oddziałów: pediatrycznego i gastrologiczno-wewnętrznego.

Lekarze wskazują, że jest ich za mało i są nadmiernie obciążeni obowiązkami Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Zmniejszona zostanie także liczba łóżek (z 36 do 20) na oddziale nefrologiczno-wewnętrznym. Mariola Lech-Wasiak, pełnomocnik ds. promocji i projektów pomocowych szpitala, wyjaśnia, że decyzja wynika z przedłużającej się trudnej sytuacji organizacyjnej szpitala spowodowanej wypowiedzeniami klauzuli opt-out oraz umów o pracę. Dodaje, że od 1 kwietnia nie ma możliwości zapewnienia całodobowej opieki lekarskiej na wspomnianych oddziałach z powodu braków kadrowych - informuje naszemiasto.pl

W ocenie lekarzy przyczyną ograniczenia czasu pracy i rezygnacji z pracy w szpitalu jest przede wszystkim zbyt duże obciążenie obowiązkami. Wzrosło ono po wprowadzeniu sieci szpitali, gdy zaczęły obowiązywać nowe zasady opieki nocnej i świątecznej.

Jak wyjaśniają lekarze, na dyżurach w ramach tej opieki przyjmuje tylko lekarz internista, ale brakuje pediatry. Rodziców z chorymi dziećmi odsyła się zatem na oddział pediatryczny, gdzie dyżuruje tylko jeden lekarz.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum