Jastrzębie-Zdrój: szpital planuje uruchomienie oddziału pediatrycznego

Autor: raciborz.com.pl/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2019 14:12

Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża spotkali się z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Rozmawiali o bieżących problemach i wyzwaniach stojących przed tą placówką - podaje serwis raciborz.com.pl.

Jastrzębie-Zdrój: szpital planuje uruchomienie oddziału pediatrycznego
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

- Służba zdrowia jest dla nas ważnym elementem funkcjonowania województwa, chcemy właściwie wykorzystać potężne środki z NFZ i wesprzeć je środkami własnymi. Chcemy porozmawiać z dyrektorem (szpitala w Jastrzębiu-Zdroju - red.) na temat potrzeb i wyzwań, żeby szpital funkcjonował z korzyścią dla pacjentów - tłumaczył cel wizyty marszałek Jakub Chełstowski.

Od 3 stycznia br. pełniącym obowiązki dyrektora jastrzębskiej lecznicy jest Robert Rychel, który podkreśla, że największym wyzwaniem stojącym przed szpitalem jest uruchomienie oddziału pediatrycznego.

- Dla mnie to sprawa priorytetowa, mamy kadrę i jestem umówiony z dyrektorem śląskiego NFZ w tej sprawie. Staram się rozwiązywać bieżące problemy i gasić ogniska zapalne, udało mi się zatrzymać odejście lekarzy, którzy wycofali złożone wypowiedzenia, za co jeszcze raz im dziękuję - mówił Robert Rychel.

Więcej: raciborz.com.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum