Jastrzębie-Zdrój: szpital od listopada zawiesi oddział pediatryczny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 października 2019 07:30

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (Śląskie) poinformowała w środę, że ograniczyła przyjęcia na oddział pediatryczny, a od 4 listopada zawiesi jego pracę.

Jastrzębie-Zdrój: szpital od listopada zawiesi oddział pediatryczny
Obecnie dzieci są jeszcze leczone, ale wyłącznie w trybie ostrodyżurowym Fot. Archiwum

Obecnie dzieci są jeszcze leczone, ale wyłącznie w trybie ostrodyżurowym.

"Obecna sytuacja kadrowa zmusza niestety szpital do wszczęcia procedury czasowego zawieszenia funkcjonowania oddziału pediatrycznego na okres 3 miesięcy. Nastąpi to z dniem 4 listopada" - głosi środowy komunikat dyrekcji.

W komunikacie podano też adresy placówek, do których od 4 listopada należy się udawać z chorymi dziećmi. To szpitale w Żorach, Rydułtowach i Rybniku.

To kolejna taka sytuacja związana z brakiem obsady lekarskiej w województwie śląskim. W sierpniu działalność zawiesił oddział onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. W ostatnim czasie pozyskano jednak lekarzy, z początkiem grudnia oddział ma wznowić przyjęcia pacjentów. Jego ordynatorem została dr Katarzyna Machnik - lekarz specjalista onkologii i hematologii dziecięcej.

- Cieszę się, że ta historia ma szczęśliwe zakończenie, bo znalezienie specjalistów w tej dziedzinie nie jest proste - mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum