Jastrzębie-Zdrój: szpital chce odzyskać 12 mln zł

Autor: jastrzebieonline.pl, MAK/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2017 12:25

Na 12 mln zł opiewa kwota za tzw. nadwykonania, o którą będzie zabiegać Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Lecznica oczekuje, że Narodowy Fundusz Zdrowia wywiąże się ze swoich zobowiązań i ureguluje należność.

Jastrzębie-Zdrój: szpital chce odzyskać 12 mln zł
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Chodzi o kwotę, za którą Szpital Specjalistyczny w Jastrzębiu-Zdroju zrealizował w 2016 roku świadczenia poza ich limitem zakontraktowanym przez NFZ (ok. 12 mln zł).

- Narodowy Fundusz Zdrowia zwykle reguluje swoje zobowiązania. Jednak kwestią do dyskusji jest termin zapłaty za wykonane usługi medyczne oraz suma, którą szpital otrzyma - mówił serwisowi jastrzebieonline.pl dyrektor WSS nr 2 Grażyna Kuczera.

- Jesteśmy jednostką marszałkowską, która - w programie rozwoju woj. śląskiego, przyjętym przez jego samorząd - należy do 10 szpitali o strategicznym znaczeniu dla regionu - mówiła dyr. Kuczera w wywiadzie dla Rynku Zdrowia.

- Mamy m.in. jedyny w naszym subregionie oddział intensywnej terapii dla dzieci. Bardzo ważne znaczenie w tym rejonie województwa mają również inne nasze oddziały - neurochirurgii, urologii, neonatologii - zaznaczyła.

Więcej: jastrzebieonline.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum