Jastrzębie-Zdrój: oddział pediatryczny nadal zawieszony. Szpital ma czas do maja

Autor: Radio Katowice, RZ/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2020 10:10

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zawiesił oddział pediatryczny w listopadzie ub.r. z powodu braku lekarzy. Jednostka nadal nie działa, ponieważ nie udało się zatrudnić nowych.

Kiedy pediatria wznowi pracę - nie wiadomo Fot. Archiwum

Kiedy pediatria wznowi pracę - nie wiadomo. Miało się to stać w lutym, ale zawieszenie działalności przedłużono do maja.  Jeżeli do tego czasu poszukiwanie lekarzy nie przyniesie efektów, pediatrię trzeba będzie zlikwidować.

Przypomnijmy: wystarczyło odejście dwóch lekarzy pediatrów, by zaledwie po 4 miesiącach od otwarcia jednego z najnowocześniejszych oddziałów dziecięcych na Śląsku zawiesić jego działalność. Aby otworzyć oddział z 20 łóżkami trzeba było mieć lekarza zarządzającego, kilku asystentów, a także co najmniej 10-12 gotowych do pełnienia dyżurów, co wypełniałoby założenia oferty funkcjonowania zaakceptowanej przez NFZ.

Jak informowała w listopadzie Marcelina Kowalska, rzecznik WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, zgodnie ze złożoną do NFZ ofertą należy zapewnić obsadę lekarską na około 1105 godzin miesięcznie, a tego wymogu lecznica nie była w stanie spełnić. Obecnie próbuje zatrudnić lekarza zarządzającego oraz lekarzy asystentów do współpracy.

Więcej: radio.katowice.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum