Jastrzębie-Zdrój: marszałek proponuje miastu przejęcie szpitala wojewódzkiego

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2013 12:06

Marszałek Województwa Śląskiego skierował pismo do władz Jastrzębia w sprawie przejęcia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Nie wspomniał jednak o zadłużeniu, które w czerwcu 2013 roku sięgało 29 mln zł. (w tym ok. 13 mln zł. zobowiązań wymagalnych).

Jastrzębie-Zdrój: marszałek proponuje miastu przejęcie szpitala wojewódzkiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

„Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój zakładu oraz szeroki zakres realizowanych usług medycznych, przejęcie placówki przez miasto Jastrzębie-Zdrój stanowić może dobrą inwestycję w zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców, podnosząc jednocześnie prestiż miasta” – czytamy w oficjalnym liście wicemarszałka, Mariusza Kleszczewskiego, skierowanym do władz Jastrzębia.

Prezydent Jastrzębia, Marian Janecki, propozycji nie przyjmuje.

Po pierwsze dlatego, że szpital ma ogromne zadłużenie, o którym marszałek nie wspomina w liście. Po drugie szpital ten pełni rolę ośrodka zapewniającego opiekę nie na poziomie powiatu, ale województwa.

Jak odpowiada prezydent, bez problemu przyjąłby propozycję przejęcia szpitala dziecięcego w Jastrzębiu, którego zadłużenie jest minimalne, ale tego marszałek nie proponował.

W Urzędzie Marszałkowskim wyjaśniają, że propozycja marszałka wynika z faktu, iż Jastrzębie-Zdrój nie posiada miejskiej placówki szpitalnej, w związku z czym opiekę zdrowotną dla mieszkańców, którzy stanowią 87 procent wszystkich pacjentów placówki, zapewnia wyłącznie województwo.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze