×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jasło: może powstać centrum mikrochirurgii ręki

Autor: Nowiny24/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 04 czerwca 2009 17:18

Od ponad 10 lat lekarze ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle z powodzeniem przyszywają odcięte kończyny. Szpital chce to wykorzystać, ale musi zgodzić się personel.

Jasło: może powstać centrum mikrochirurgii ręki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Żaden inny szpital na Podkarpaciu nie podejmuje się tego typu operacji. Rocznie w Jaśle robi się ich ok. dwieście, ale zgłaszających się pacjentów jest dużo więcej. Szpital stara się więc o utworzenie w Jaśle centrum mikrochirurgii ręki. Byłby to drugi, po Trzebnicy pod Wrocławiem, taki oddział w Polsce.

Szpital dostawałby pieniądze za pacjentów, którzy przyjadą z innych województw. Byłyby też dodatkowe pieniądze dla personelu. Jeśli, oczywiście, zgodzi się na powstanie centrum personel. Ośrodek powstałby przy oddziale ortopedii na początek, a z czasem zaistnieć jako samodzielny oddział.

Zbigniew Betlej - dyrektor jasielskiego szpitala przyznaje, że szpital ma zespół, który potrafi przeprowadzać zabiegi mikrochirurgiczne ręki i obietnicę od NFZ na podpisanie kontraktu.

– Musimy jeszcze poprawić warunki lokalowe. Już jest gotowa koncepcja dobudowy skrzydła szpitala, szukamy pieniędzy na realizację inwestycji – mówi Betlej.

Personel ortopedii ocenia pomysł ostrożnie właśnie z powodu warunków lokalowych.

– Gdzie mamy kłaść tych pacjentów, skoro na oddziale jest tylko 21 łóżek? – pyta Piotr Szczerba, ortopeda. – Kto ma ich operować, znieczulać, skoro cały czas jest pełne obłożenie? Jesteśmy za, ale nie sądzimy, by dyrekcja wywiązała się z warunków, które powinny być spełnione.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze