Jarosław: redukcja zatrudnienia w szpitalu

Autor: Super Nowości/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2009 14:29

Od 15 do 20 osób w samym tylko dziale gospodarczym straci pracę w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Jarosław: redukcja zatrudnienia w szpitalu

Początkiem tego roku w jarosławskim COM protestowały pielęgniarki, domagając się podwyżek. Wywalczyły podwyżki: w listopadzie do pensji dopisano tym najmniej zarabiającym 150 zł, w grudniu ma być tak samo. A czy od stycznia dostaną wywalczone dodatkowe 125 zł, nie wiadomo.

Janusz Szkodny, dyrektor COM w Jarosławiu uzależnia taką możliwość od kontraktu z NFZ na 2010 rok. Tłumaczy, że groźba niższego kontraktowania o 10 procent w porównaniu z kończącym się rokiem zmusza do szukania oszczędności. W ocenie dyrektora tak przedstawiony kontrakt „oznaczałby 6 miesięcy pracy szpitala i koniec”.

Dlatego pozostaje redukcja zatrudnienia. Dyrektor Szkodny zarzeka się, że nie ma innego wyjścia. W tym roku w COM zostały otwarte dwa nowe oddziały, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie. To ginekologia i ortopedia. Obłożenie na nich, a także na innych oddziałach, jest duże. Wystarczy popatrzeć na nadwykonania. W 2008 roku wyliczono je na kwotę 3 mln zł, a w tym roku na koniec października było to 5 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum