Janów Lubelski: szpital ukarany za niewypłacanie dopłat do wypoczynku

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2016 09:42

W marcu Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim wypłaci swoim pracownikom zaległe dopłaty do wypoczynku w 2014 r. Za 2015 r. dopłat z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych nie będzie. Nie ma pieniędzy.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jak poinformował nadinspektor pracy Paweł Łyczkowski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie, pracodawca nie odprowadzał środków na rachunek Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, co było powodem przypadków niewypłacenia pracownikom przysługujących im świadczeń. Na szpital została nałożona grzywna.

Okazało się także w wyniku kontroli, że nieprawidłowości było więcej. Dotyczyły m.in. treści regulaminów pracy i wynagradzania, nieudzielania zaległych urlopów wypoczynkowych czy też nieprawidłowego udzielania czasu wolnego za pracę w godzinach nadliczbowych.

Andrzej Wiśniewski, dyrektor SPZOZ w Janowie Lubelskim przyznaje, że pieniądze z ZFŚS od wielu lat są wypłacane z opóźnieniem. Brakuje na to środków. Niebawem mają ruszyć wypłaty pieniędzy za 2014 r. Natomiast za 2015 rok pieniędzy nie będzie - dyrekcja zawarła w tej sprawie porozumienie ze związkami zawodowymi.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum