×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jakości nie buduje się w ciągu roku

Autor: Tadeusz Stefaniak/Rynek Zdrowia12 listopada 2013 16:02

Szpital, który spełnia normy jakościowe, zaczyna być lepiej postrzegany, zarówno przy kontraktowaniu, jak i podczas kontroli NFZ - mówi nam Tadeusz Stefaniak, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego w Pleszewie Sp. z o.o., zwycięzcy tegorocznego rankingu najlepszych szpitali dziennika Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Jakości nie buduje się w ciągu roku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dobra jakość świadczeń przekłada się na satysfakcjonujący kontrakt i pozycję szpitala w czasie negocjacji z NFZ. Jakość doceniają też sami pacjenci, często spoza powiatu, bo chcą leczyć się w naszym szpitalu.

Jakość bez wątpienia powinna przekładać się na poziom finansowania, dlatego cieszy, że NFZ i Ministerstwo Zdrowia nareszcie dostrzegają, że dobry szpital leczy nie tylko lepiej, ale i taniej niż inne ośrodki. Oznacza to np. mniejszą liczbę zakażeń wewnątrzszpitalnych i mniejsze zużycie antybiotyków.

Nowelizacja ustawy o świadczeniach premiująca kompleksowość i ciągłość leczenia jest zatem właśnie tym, na co czekamy. Przełoży się na finanse, na wyższe kontrakty. Bo nie chodzi nam o podnoszenie wartości punktu, ale właśnie o zwiększenie kontraktów.

W naszym szpitalu leczy się ponad 40 proc. pacjentów spoza powiatu pleszewskiego, zapotrzebowanie na nasze usługi jest zatem duże. Niestety, części chorych musimy odmawiać, poniewż mamy na razie tylko 300 łóżek i - przynajmniej do przyszłego roku - nie ma szans na to, że będzie ich więcej. Placówka jest jednak w trakcie rozbudowy.

Warto ponadto podkreślić, że żaden szpital nie zbuduje jakości przez rok ani dwa. My na swoją jakość oraz dobre wyniki finansowe pracowaliśmy ponad 10 lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze