Jak minister z pielęgniarkami

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2017 20:49

W piątek (3 lutego) przedstawicielki Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych zostały przyjęte przez nową wiceminister zdrowia Józefę Szczurek-Żelazko.

Przedstawiciele Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas - prezes, Mariola Łodzińska - wiceprezes, Joanna Walewander - sekretarz, jako pierwsze - co podkreślono w informacji na stronie NIPiP - złożyły oficjalne gratulacje nowo wybranej wiceminister zdrowia Józefie Szczurek-Żelazko.

Jak przekazano w komunikacie na stronie NIPiP, podczas spotkania w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie "zasygnalizowane zostały najważniejsze problemy dotyczące pielęgniarek i położnych".

Spotkanie było okazją do zaproszenia wiceminister na najbliższe posiedzenie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, które odbędzie się w marcu.

Nowa wiceminister w randze sekretarza stanu objęła stanowisko 1 lutego. Sekretarz stanu Józefa Szczurek-Żelazko odpowiada m.in. za wykonywanie zadań przez Departament Dialogu Społecznego; Departament Matki i Dziecka; Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg oraz Departament Pielęgniarek i Położnych.

Sekretarz stanu będzie nadzorować działalność m.in. Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie; Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi; Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie i Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum