Jak długie są kolejki do specjalisty w łódzkich szpitalach?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2018 12:48

Jak wygląda "kolejkowa" rzeczywistość w łódzkich szpitalach? Czas oczekiwania z reguły jest długi, ale są poradnie, gdzie wizyta jest praktycznie od ręki.

Fot. archiwum

To, ile pacjenci będą musieli czekać na wizytę u specjalisty w łódzkich szpitalach, sprawdziła Gazeta Wyborcza.

Do poradni kardiologicznej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr-a Wł. Biegańskiego można zapisać się na 7 stycznia 2019 r., a do gastroenterologicznej na 24 stycznia 2019 r. Z kolei hepatolodzy przyjmą zgłaszających się pacjentów dopiero 18 marca 2019 r. Rok trzeba czekać na wizytę u specjalisty chorób zakaźnych dla dorosłych, pierwszy wolny termin to 1 lipca 2019 r. Poradnia zakaźna dla dzieci jest równie oblegana: dostać się do niej można 6 czerwca 2019 r.

Są też poradnie, w których kolejki są stosunkowo krótkie, np. do dermatologicznej dostać się można za ok. dwa tygodnie.

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki do poradni chirurgii onkologicznej i chorób sutka można zapisać się na grudzień 2019 r., w pilnych przypadkach jeszcze w tym roku, pierwszy wolny termin to 20 sierpnia. Kardiolodzy dziecięcy stany stabilne przyjmą najwcześniej na 24 kwietnia 2019 r., pilne 5 listopada br. U kardiologów leczących dorosłych terminy są na 24 listopada br., a przypadki wymagające szybszej interwencji na 3 października. Z kolei poradnia ginekologiczna dziecięcego wieku rozwojowego nowych pacjentów przyjmie 26 września, pilne skierowania na 12 września.

Są też poradnie w Matce Polce, w których wizyta jest praktycznie od ręki, a w pilnych przypadkach od razu: ginekologiczno-onkologiczna i szyjki macicy, ginekologiczna i chorób menopauzy, czy patologii noworodka oraz położnictwa i patologii.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Norberta Barlickiego najdłuższa kolejka jest do poradni neurochirurgicznej (274 dni), neurologicznej (263 i pół dnia), okulistycznej (205 dni), gastrologicznej (188 i pół dnia).

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum