Jacek Grabowski ocenia cztery miesiące funkcjonowania systemu JGP

Autor: BE/Rynek Zdrowia • • 22 października 2008 10:53

Jacek Grabowski, wiceprezes NFZ ds. medycznych, jest zadowolony, że obecnie 95 proc. szpitali sprawozdaje w systemie JGP. W lipcu i sierpniu, czyli po dwóch miesiącach działania systemu szpitale sprawozdają wartościowo 83 proc. wykonanych świadczeń.

– System we wszystkich swoich jego aspektach działa – mówił wiceprezes Grabowski podczas odbywającego się w Warszawie IV Forum Rynku Zdrowia.

Zaznaczył, że są województwa (np. warmińsko-mazurskie), w których liczba sprawozdawanych świadczeń w systemie JGP przekracza liczbę zakontraktowanych. To jednak sytuacja charakterystyczna wyłącznie dla małych województw.

– Uważamy okres przejściowy dla wszystkich za zakończony – oświadczył Marek Grabowski. – Jesteśmy w I etapie wdrażania JGP.

Ustosunkowując się do opinii wypowiadanych przez krytykujących system i NFZ Grabowski podkreślił, że na świecie nie ma produktu takiego jakim jest JGP, który byłby idealnie dopracowany i możliwy do kupienia.

Po wprowadzeniu JGP, do NFZ wpłynęło 1900 uwag i propozycji zmian w w systemie. Zdaniem wiceprezesa NFZ system wprowadzono bez większych kłopotów w tych szpitalach, w których panuje „ład informacyjny”. NFZ uważa również, że nastąpiła „wyraźna poprawa” w kodowaniu chorób i procedur medycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum