×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ireneusz Ryszkiel pokieruje Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia14 grudnia 2016 11:08

B. dyrektor Wydziału Nadzoru nad Systemem Opieki Zdrowotnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a ostatnio lekarz naczelny Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu Ireneusz Ryszkiel pokieruje Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach.

Ireneusz Ryszkiel pokieruje Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poinformowała o tym w środę (14 grudnia) Agata Kalafarska-Winkler, rzeczniczka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który prowadzi oba szpitale. Ryszkiel będzie pełnił obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który wyłoni nowego dyrektora placówki.

Podejrzany o korupcję dotychczasowy dyrektor UCK Dariusz Jorg zrezygnował we wtorek ze stanowiska. Zaprzecza stawianym mu zarzutom. W ostatnim oświadczeniu przekazał, że jest zmuszony złożyć rezygnację z funkcji dyrektora "w związku z wymierzoną w niego nagonką medialną związaną z postawieniem całkowicie nieprawdziwych zarzutów".

Dodał, że przyczyną rezygnacji nie są wcale - zdaniem Jorga bezpodstawne - zarzuty stawiane mu przez prokuratora, ale troska o dobro i wizerunek szpitala, o który - jak przekonuje - dbał przez ostatnie 6 lat.

W miniony piątek (9 grudnia) przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformowali, że dyrektor Centrum usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej.

Czytaj: Katowice: Dariusz Jorg nie jest już szefem UCK

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze