Instytut Medycyny Wsi ciągle bez szefa

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 27 września 2013 10:18

Rada Naukowa Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie ogłosiła we wtorek (24 września) kolejny konkurs na stanowisko dyrektora tej placówki. Bezkrólewie w Instytucie, który podlega ministrowi zdrowia, trwa od blisko roku.

Instytut Medycyny Wsi ciągle bez szefa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W listopadzie 2012 roku odwołano szefa Instytutu dra Andrzeja Wojtyłę. Wytknięto mu niegospodarność i zadłużanie placówki. Po konkursie na następcę, wygranym przez prof. Alfreda Owoca, minister zdrowia nie powołał go jednak na to stanowisko, bo jak twierdzi Gazeta Wyborcza, życiorys kandydata ”zawierał kompromitujące wpadki”. Natomiast oficjalnie podano, że procedura konkursowa została przeprowadzona niezgodnie z prawem.

Gazeta przypomina m.in., że w styczniu 2000 r. volvo, które prowadził Owoc (wtedy poseł SLD), jechało wężykiem i zderzyło się z seatem. Trzy lata później Sojusz pozbył się go z klubu parlamentarnego po tym, jak oddał głosy za nieobecnych kolegów.

Mimo takiego bagażu z przeszłości to właśnie wizja Owoca najbardziej przekonała komisję konkursową w IMW i to profesora wskazała ona w lutym ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi do akceptacji. Ten zwlekał kilka miesięcy z jego powołaniem. Ostatecznie zdecydował się konkurs unieważnić.

We wtorek (24 września) ogłoszono kolejny konkurs.

Więcej: www.gazeta.pl

Czytaj: Konkurs na stanowisko Dyrektora Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze