Inowrocław: bez ulg podatkowych dla szpitala

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2013 11:11

Rocznie Szpital Powiatowy im. dra. L. Błaźka w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie) odprowadza do kasy miejskiej Inowrocławia ponad 458 tys. zł z tytułu podatku od nieruchomości. Prośba o to, by miasto umorzyło zaległe dwie raty, za lipiec i sierpień 2012 r, spotkała się jednak ze zdecydowaną odmową ratusza.

Inowrocław: bez ulg podatkowych dla szpitala

Jak tłumaczy dyrekcja placówki, niedofinansowanie świadczeń oraz niewywiązywanie się z płatności za wykonane usługi i zabiegi medyczne przez NFZ sprawiło, że szpital szuka oszczędności, by dalej leczyć chorych.

W tej sytuacji szpital jest w stanie regulować jedynie najpilniejsze zobowiązania, czyli takie które mają zapewnić opiekę medyczną pacjentów oraz bieżące funkcjonowanie zakładu. W ubiegłym roku placówka nie zapłaciła podatku od nieruchomości za lipiec i sierpień. Dyrekcja zwróciła się do miasta o umorzenie tych dwóch zaległych rat. Niestety, spotkała się z odmową.

W piśmie do dyrekcji szpitala miasto uzasadniło swoją decyzję tym, że brakuje podstaw do umorzenia rat podatku. Miasto nie może bowiem robić wyjątków i w tej sytuacji umorzenie musiałoby objąć wszystkie podobne instytucje.

Więcej: www.express.bydgoski.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum