Infoscan będzie sprzedawał w Azji Południowo - Wschodniej sprzęt do diagnostyki snu

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2018 10:55

Firma telemedyczna Infoscan S A podpisała umowę z partnerem z Singapuru w zakresie sprzedaży badań diagnostyki bezdechu sennego na rynkach Azji Południowo - Wschodniej za pomocą urządzenia MED Recorder.

Infoscan będzie sprzedawał w Azji Południowo - Wschodniej sprzęt do diagnostyki snu. Fot. Archiwum

Jak czytamy w informacji nadesłanej do redakcji portalu rynekzdrowia.pl, w ramach współpracy Spółka i jej partner przeprowadzą 9500 badań w ciągu 48 miesięcy. Pierwszym krajem regionu, w którym firma przeprowadzi komercyjne badania, będą Filipiny.

Infoscan w ramach podpisanej umowy z MedwoRx International otrzymuje wynagrodzenie 30 euro za każde badanie. Spółka dostarcza urządzenie i oprogramowanie do badania. Z kolei partner zobowiązuje się do promocji rozwiązania, jego dystrybucji, zawierania umów z klientami oraz prowadzenia szkoleń dot. obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu.

Władze Spółki oczekują, że uruchomienie sprzedaży na pierwszym z rynków regionu nastąpi w drugiej połowie tego roku.

- Umowa z MedwoRx International jest naszym pierwszym zagranicznym kontraktem i jednocześnie potwierdza duże zainteresowanie naszym urządzeniem poza krajem. Jesteśmy już po testach MED Recorder w Indonezji, Malezji i Filipinach, które wypadły bardzo pomyślenie i potwierdziły, że nasze rozwiązanie dobrze odpowiada na potrzeby tamtejszej branży diagnostycznej. W tych krajach jest problem z dostępnością do diagnostyki snu, która zawsze poprzedza zastosowanie aparatów CPAP - mówi Jacek Gnich, prezes Infoscan.

Rynki Azji Południowo - Wschodniej to nie jedyny region, w którym jest dostępne urządzenie spółki Infoscan. Firma umożliwia zdalne badanie w Polsce i prowadzi testy urządzenia w Stanach Zjednoczonych, gdzie w najbliższym czasie zamierza przeprowadzić pierwsze płatne procedury.

Infoscan S A jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu).

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum