Impomed Centrum chce zadebiutować na NewConnect na początku lipca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2011 10:57

Impomed Centrum, spółka biotechnologiczna z branży inżynierii komórkowej, planuje debiut na rynku NewConnect na początku lipca - poinformowała firma w komunikacie.

Impomed Centrum chce zadebiutować na NewConnect na początku lipca

Z subskrypcji prywatnej firma planuje pozyskać 6-10 mln zł. Pieniądze chce przeznaczyć na rozwój działalności biotechnologicznej oraz rozbudowę istniejącego laboratorium.

Obecnie Impomed Centrum posiada laboratorium hodowli komórek ludzkich na potrzeby przeszczepów autologicznych, pozwalających na regenerację kości oraz stawów. Korzystając ze wsparcia funduszy europejskich spółka rozwija własną działalność badawczo-rozwojową w zakresie biotechnologii i medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Impomed współpracuje z jednostkami naukowymi oraz bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej Ministerstwa Zdrowia.

Spółka nie podała wyników finansowych, napisała jedynie, że w ciągu ostatnich czterech lat jej obroty wzrosły ponad dwukrotnie, a od dwóch lat, po okresie wzmożonych inwestycji, firma wypracowuje zyski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum