Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia | 05-01-2015 10:31

Ile zamkniętych przychodni na Pomorzu?

Na Pomorzu nadal zamkniętych będzie kilkadziesiąt przychodni POZ zrzeszonych w Pomorskim Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia, który jest członkiem Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Jak informuje Dziennik Bałtycki, w sobotę (3 stycznia) Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ do późnych godzin nocnych przyjmował od lekarzy dokumenty.

- Do tej chwili umowy na rok 2015 podpisanych ma 357 poradni podstawowej opieki zdrowotnej, co stanowi 78,1 procent wszystkich tego typu placówek, które z nami współpracowały - informował w niedzielę (4 stycznia) Mariusz Szymański, rzecznik prasowy pomorskiego NFZ. Zabezpieczają one opiekę medyczną w zakresie podstawowym dla 83 proc. mieszkańców Pomorza.

Bez umów pozostaje 100 poradni. O ile w miniony weekend pacjenci nie odczuli skutków lekarskiego protestu, bo jak zwykle w wolne dni, zgłaszali się głównie do punktów nocnej i świątecznej pomocy, ewentualnie na SOR-y, to w poniedziałek (5 stycznia), a szczególnie 7 stycznia, problemy z uzyskaniem pomocy lekarza rodzinnego mogą się nasilić, bo skończą się świąteczne ferie i urlopy.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl