Iława: za mało lekarzy - ordynator rezygnuje

Autor: PM, Gazeta Olsztyńska/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2011 18:09

Ordynator oddziału pediatrycznego Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie złożył wypowiedzenie z pracy z powodu zbyt małej obsady lekarskiej na oddziale, który prowadził.

Iława: za mało lekarzy - ordynator rezygnuje

W szpitalu cały czas mają nadziei, że ostatecznie uda się porozumieć z lekarzem i do rozwiązania umowy o pracę nie dojdzie, jednak dyrekcja placówki na wszelki wypadek rozpoczęła poszukiwania nowego specjalisty z dziedziny pediatrii.

‒ W związku ze złożeniem rezygnacji przez ordynatora oddziału dyrektor szpitala rozpoczęła rozmowy z pediatrami niezwiązanymi dotąd z naszą placówką ‒ przekazała portalowi rynekzdrowia.pl Żaneta Jończak, rzeczniczka iławskiej lecznicy. 

Iławski szpital miewał już wcześniej kłopoty kadrowe. W połowie ubiegłego roku placówka poszukiwała specjalistów z sześciu dziedzin, w tym również z pediatrii. Aby zachęcić lekarzy do podjęcia pracy oferowała nawet mieszkania służbowe. W tym roku sytuacja kadrowa iławskiej lecznicy jest lepsza niż w poprzednim, choć, jeśli ordynator pediatrii odejdzie, sytuacja oddziału niewątpliwie się skomplikuje. 

Według rzecznika sytuacja w szpitalu jest odzwierciedleniem powszechnie odczuwalnego braku lekarzy.

– Jesteśmy w o tyle trudniejszym położeniu, że przez lata w województwie warmińsko-mazurskim nie było uczelni medycznej. Powstała ona dopiero niedawno, z tego względu na jej absolwentów musimy jeszcze poczekać. Nie ma braków kadrowych w pozostałych oddziałach szpitalnych ‒ wyjaśnia Żaneta Jończak. 

Okres wypowiedzenia ordynatora iławskie pediatrii upływa z końcem maja.

O brakach kadrowych w lecznicach i przeciążeniu pracą lekarzy w niektórych szpitalach prasa pisała już wcześniej, informując m.in. o sytuacji SOR-u w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku. Tam, we wrześniu minionego roku, ordynator oddziału oraz inni lekarze z tego powodu złożyli wypowiedzenia z pracy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum