Iława: pediatria bez ordynatora

Autor: Gazeta Iławska, DMX/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2011 19:32

Od 1 lipca oddział pediatrii w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie nie ma ordynatora. Dotychczasowy zrezygnował, ponieważ, jego zdaniem, obsada oddziału jest zbyt mała.

Iława: pediatria bez ordynatora

1 lipca powinno już być znane nazwisko nowego ordynatora, albo osoby pełniącej jego obowiązki, jednak nikt w szpitalu nie był w stanie udzielić takiej informacji - podaje Gazeta Iławska.

Rzecznik lecznicy, Żaneta Jończyk, poinformowała  jedynie, że w najbliższy poniedziałek (4 lipca), szpital wyda w tej sprawie oświadczenie.

Znana jest nieoficjalna informacja, którą kierownictwo szpitala przekazało personelowi oddziału pediadtrycznego - przez najbliższe dwa tygodnie, czyli do 15 lipca, dyżury będą pełnić trzej pediatrzy na zmianę. Trwają rozmowy z dwoma pediatrami, którzy prawdopodobnie podejmą pracę w iławskim szpitalu.


Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl ordynator oddziału pediatrycznego Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie złożył wypowiedzenie z pracy z powodu zbyt małej obsady lekarskiej na oddziale, który prowadził.

Iławski szpital miewał już wcześniej kłopoty kadrowe. W połowie ubiegłego roku placówka poszukiwała specjalistów z sześciu dziedzin, w tym również z pediatrii. Aby zachęcić lekarzy do podjęcia pracy oferowała nawet mieszkania służbowe.

W tym roku sytuacja kadrowa iławskiej lecznicy jest lepsza, niż w poprzednim, jednak po odejściu ordynatora pediatrii skomplikowała się.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum