×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IX Forum Rynku Zdrowia: onkologia jest dziedziną, w którą warto inwestować

Autor: JJ/Rynek Zdrowia22 października 2013 19:41

Enterpise Investors decydując się na powrót inwestycyjny do medycyny analizował rynek, tworząc mapę świadczeń, aby zobaczyć gdzie jest największa nierównowaga między podażą a zapotrzebowaniem na usługi medyczne - mówił Michał Kędzia, wiceprezes Enterprise Investors we wtorek (22 października) w trakcie sesji "Inwestycje - trudno o rozwój bez kapitału", odbywającej się podczas IX Forum Rynku Zdrowia.

IX Forum Rynku Zdrowia: onkologia jest dziedziną, w którą warto inwestować
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Analizując tę mapę doszliśmy do wniosku, że właśnie w onkologii rosnące zapotrzebowanie na świadczenia medyczne a z drugiej strony ograniczone możliwości sprzętowe świadczeniodawców dadzą Enterprise Investors największe pole do działania w zakresie inwestycji - mówił Kędzia, wskazując na obszary medycyny, gdzie brakuje kapitału.

Pierwsze środki fundusz zainwestował rok temu, budując Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Katowicach (CDiTO) oraz nabywając znaczący pakiet akcji Nu-Med Grupa SA - ośrodka radioterapii zlokalizowanego w Elblągu.

Jak podał Kędzia, w połowie października w klinice przy Szpitalu Uniwersyteckim nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach rozpoczęto procedury z użyciem gamma knife. - Leczymy na razie bez kontraktu, ale liczymy, że to się wkrótce zmieni - informował wiceprezes Enterprise Investors.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze