IX Forum Rynku Zdrowia: grupa zakupowa może więcej

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 23 października 2013 14:12

Żeby znaleźć środki na inwestycje w ochronie zdrowia kujawsko-pomorskie samorząd utworzył spółkę inwestycyjną. - Ta forma daje przewagę w trakcie negocjacji zakupowych z dostawcami, ale nie jest pozbawiona i ograniczeń - mówił Roger Hartwig, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera W Toruniu podczas sesji tematycznej "Aparatura i wyposażenie w podmiotach leczniczych" na IX Forum Rynku Zdrowia.

IX Forum Rynku Zdrowia: grupa zakupowa może więcej

Zaletą tej formy jest konsolidacja zakupów. Dzięki efektowi skali udaje się osiągnąć zdecydowanie lepsze ceny w czasie negocjacji - podkreślał dyrektor.

Sam dobór inwestycji realizowanych przez spółkę jest poprzedzony analizami potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa. To punkt wyjścia dla tworzenia odpowiednich podprojektów w ramach poszczególnych szpitali

Jak zauważył minusem tej formy jest to, że zakupy są realizowane ze środków pozyskanych z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), co sprawia, że przyjęte na początku założenia trudno potem zmienić. - Mamy do czynienia z pewną sztywnością procedur i każda niewielka zmiana w ramach zakupów wymaga każdorazowych negocjacji z bankiem - podkreślał Hartwig.

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum