×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IX Forum Rynku Zdrowia: dyrektor musi znać wszystkie koszty szpitala

Autor: IB/Rynek Zdrowia23 października 2013 10:44

Jeśli dyrektorzy rozmawiający o wyniku finansowym swoich szpitali podają sobie nawzajem jakieś kwoty, nie do końca wiadomo, czy mówią o tym samym - zaznaczył w czasie sesji "Zarządzanie placówkami ochrony zdrowia - wybrane zagadnienia" w ramach IX Forum Rynku Zdrowia Piotr Nowicki, dyrektor SP Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.

IX Forum Rynku Zdrowia: dyrektor musi znać wszystkie koszty szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To samo dotyczy zadłużenia. Padają konkretne sumy, ale skąd wiemy, co one oznaczają? Kiedy rozpoczynałem pracę na stanowisku dyrektora we wrocławskiej lecznicy, dług szpitala wynosił, jak mnie poinformowano, 60 mln zł. Po sprawdzeniu wszystkich zakresów, które nie zostały ujęte w kosztach okazało się, że wynosi 140 mln zł - mówił dyrektor Nowicki.

- Dlatego potrzebna jest standaryzacja, który umożliwi uniknięcie takich sytuacji. Dyrektor musi dotrzeć do wszystkich obszarów działalności szpitala i znać wszystkie koszty, aby jego  decyzje nie były podejmowane w oparciu o błędne dane. Jest to szczególnie istotne w przypadku nowego menedżera przejmującego zarządzanie placówką, który powinien zacząć od określenia dna, od którego musi się odbić - podkreślił Piotr Nowicki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze