IX Forum Rynku Zdrowia: barierą dla inwestorów na rynku medycznym są regulacje

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 22 października 2013 19:18

O tym, że jedną z największych barier dla inwestorów na polskim rynku usług medycznych są niektóre regulacje mówili podczas IX Forum Rynku Zdrowia eksperci podczas sesji "Inwestycje - trudno o rozwój bez kapitału".

IX Forum Rynku Zdrowia: barierą dla inwestorów na rynku medycznym są regulacje

W szpitalnictwie bez długoterminowych kontraktów trudno sobie wyobrazić duże inwestycje kapitałowe, inwestycje w infrastrukturę sięgające kilkudziesięciu, czy kilkuset milionów złotych. Bez zmian w tym zakresie nie można liczyć dynamiczny rozwój prywatnej opieki szpitalnej w Polsce - mówił Paweł Padusiński, dyrektor Mid Europa Partners.

Zdaniem Padusińskiego sektor ochrony zdrowia będzie w najbliższych latach jednym z bardziej atrakcyjnych rynków w regionie.

- Świadczą o tym wszystkie trendy jakie obserwujemy obecnie czy to statystyczne, finansowe czy demograficzne. Nasze PKB jest ciągle niższe od zachodnioeuropejskiego więc będzie ono rosło bez wątpienia szybciej niż w Europie Zachodniej. Obecny poziom 7 proc. wydatków PKB na zdrowie jest nie do utrzymania i będzie się musiał zwiększać - przekonywał Padusiński.

Jego zdaniem rynek usług medycznych w Polsce jest i będzie dla inwestorów atrakcyjny. - Oczywiście nie we wszystkich segmentach, ze względu na rożny poziom ich regulacji i różną w nim rolę pełnioną przez płatnika publicznego i płatników prywatnych - zaznaczył ekspert.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum