Hel: samorząd przejmie szpital wojskowy

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2011 11:45

W tym tygodniu Rada Miasta Hel przegłosuje uchwałę, na mocy której powstanie pierwszy miejski SP ZOZ. Powołanie jednostki to pierwszy krok w kierunku przejęcia od armii 115. Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Helu.

Hel: samorząd przejmie szpital wojskowy

Jarosław Pałkowski, wiceburmistrz Helu, uważa, że przejęcie szpitala to dobre rozwiązanie i, jak podkreśla, w tej sprawie Rada wydaje się być jednomyślna.
- Lecznica jest w dobrej kondycji finansowej, generuje zyski, co dziś jest pewnym ewenementem na rynku ochrony zdrowia. Szpital posiada dobre zaplecze medyczne, które w przyszłości można dalej rozwijać - podkreśla w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Pałkowski.

Placówka ta to także największy pracodawca w mieście. Jej przejęcie przez inny podmiot mogłoby przynieść redukcję etatów, a nawet likwidację niektórych oddziałów. Samorząd nie chce do tego dopuścić.

Szpital w tak specyficznym miejscu, jakim jest kraniec Półwyspu Helskiego, umożliwi także lepszą koordynację opieki stacjonarnej na całym Pomorzu.

Aby MON mógł przekazać miastu szpital wraz z całym majątkiem, samorząd musi najpierw powołać własny zakład opieki zdrowotnej. - Odpowiednią uchwałę rada miasta ma podjąć na sesji 24 marca - informuje nas wiceburmistrz.

Dodaje, że następnym krokiem będzie połączenie obu placówek, co sfinalizuje proces przejęcie szpitala. Samorząd ma zapewnienie, że po przejęciu i przekształceniu szpitala wojskowego, nadal będzie on realizował wszystkie podpisane z NFZ kontrakty.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum