Hajnówka: nastąpiła oczekiwana zamiana miejsc

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2010 10:15

Oddział gruźlicy i chorób płuc oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Hajnówce zamieniły się miejscami. Pierwszy trafił wreszcie do budynku szpitala.

Wcześniej oddział gruźlicy i chorób płuc SPZOZ w Hajnówce mieścił się poza murami lecznicy w parterowym budynku. Przeniesienie go do gmachu szpitala było związane m.in. z wymaganiami stawianymi przez NFZ.

– Oddział musiał mieć zapewniony dostęp do zaplecza diagostycznego np. pracowni RTG czy endoskopowych. Dotychczas mieścił się pod innym adresem niż szpital, co skutkowało obniżeniem przez Fundusz stawek kontraktowych – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Grzegorz Tomaszuk, dyrektor szpitala.

Po przeniesieniu oddziału do budynku lecznicy pacjenci z chorobami płuc zyskali też na lepszym dostępnie do specjalistów oraz oddziału intensywnej terapii. To jednak nie wszystkie zmiany.

– Obie jednostki przeszły gruntowne remonty, a podczas wyposażania mieliśmy sposobność dostosować je do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Zyskał też bardzo Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, który przeniósł się do parterowego budynku. Ułatwia to znacznie poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym. ZPO jest usytuowany w lasku, więc pacjenci i ich rodziny mają teraz miejsce do spacerów i nabierania sił – mówi Tomaszuk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum