HCC: media i medycyna, czyli przychodzi dziennikarz do lekarza

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: RZ   • 02 lutego 2016 21:16

W czasie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który będzie trwał od 18 do 20 lutego 2016 r. w Katowicach, jedna z sesji zostanie poświęcona roli mediów w edukacji dotyczącej zasad funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, a także znaczeniu budowania dobrych relacji między placówką medyczną a pacjentami.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

W dyskusji panelowej wezmą m.in. udział dziennikarze, rzecznicy prasowi największych polskich szpitali oraz osoby odpowiedzialne za komunikację zewnętrzną w podmiotach funkcjonujących na rynku medycznym.

Health Challenges Congress odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Program Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

Sesję "Media i medycyna. Komunikacja w ochronie zdrowia" zaplanowano na 18 lutego 2016 r., w godz. godz. 14.00-15.30.

Wybrane zagadnienia omawiane podczas tej sesji:
• Rola dziennikarzy w edukacji zdrowotnej społeczeństwa, także dotyczącej zasad funkcjonowania systemu ochrony zdrowia
• Znaczenie dobrego zarządzania informacją - m.in. przygotowania informacyjnego poprzedzającego zmiany w organizacji leczenia (np. przekształcenia lub łączenie szpitali)
• Dlaczego placówki medyczne powinny budować własną markę?
• Dzwoni dziennikarz do szpitala, czyli jak przygotować się do kryzysu wizerunkowego?
• Czy komunikacja to tylko media relations?
• Budowanie dobrych relacji z pacjentami

***

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum