HCC 2021: kadry w ochronie zdrowia - czy mamy strategię walki z deficytem w tej dziedzinie?
Zakończyła się sesja ''Kadry w ochronie zdrowia'' w ramach VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zawody medyczne powinny mówić jednym głosem - stwierdzili eksperci.

- Pandemia uwypukliła problemy ochrony zdrowia w Polsce, w tym braki kadrowe
- Kolejne zawody medyczne chcą poprawy wynagrodzeń i warunków pracy - ich postulaty są słuszne, powinni mówić jednym głosem
- Opiekun medyczny, asystent lekarza, roboty - lekarze i pielęgniarki potrzebują partnerów w swojej pracy
Uczestnicy sesji ''Kadry w ochronie zdrowia'' rozmawiali m.in. o przyszłości wybranych zawodów medycznych w Polsce i o tym, czy mamy strategię walki z deficytem kadr.
Eksperci o kadrach
Pandemia pokazała, jak istotny jest dobrze zorganizowany system ochrony zdrowia i że opiera się on na lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych, diagnostach laboratoryjnych i wielu innych ważnych zawodach medycznych i niemedycznych.
W sesji ''Kadry w ochronie zdrowia'' na VI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych udział wzięli:
Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach
Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawcy RP
Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych
Michał Zembala, koordynator oddziału, Katedra i Oddział Kliniczny Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia
Zbigniew Nawrat, dyrektor kreatywny Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Robotyki Medycznej, adiunkt Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych
Katarzyna Ciemny, kierownik Działu Aparatury Naukowo-Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Krzysztof Tłoczek, wiceprezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych
HCC 2021: Stacjonarnie i online
VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych będzie pierwszym po pandemicznej przerwie wydarzeniem w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Kongres odbywa się stacjonarnie 14 i 15 czerwca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i równocześnie online (dwa dni w modelu hybrydowym). Trzeci dzień debat - 16 czerwca br. - zorganizowany zostanie w formule zdalnej.
W dyskusjach podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych weźmie udział ponad 200 prelegentów, w tym między innymi: wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)