Grupa Synektik będzie wytwarzała w Warszawie radioznacznik IASOcholine

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2015 13:15

Grupa Synektik informuje, że uzyskała pozytywną decyzja francuskiego ośrodka referencyjnego dla zakładu produkcyjnego w Warszawie, w związku z czym nastąpiło dorejestrowanie nowego miejsca wytwarzania radioznacznika IASOcholine.

Fot. Archiwum

Tym samym Grupa Synektik stała się pierwszym i jedynym w Polsce podmiotem posiadającym dwa komercyjne zakłady produkcyjne wytwarzające trzy różne zarejestrowane radiofarmaceutyki (IASOEfdege, IASOflu oraz IASOocholine).

Dorejestrowanie warszawskiego zakładu, jako miejsca wytwarzania IASOocholine, jest efektem zakupu na własność czterech radiofarmaceutyków od austriackiej firmy IASON GmbH. Grupa Synektik jest ich wyłącznym, dożywotnim właścicielem na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi. Ponadto spółka ma prawo wytwarzać i dostarczać wyżej wymienione radiofarmaceutyki na terytorium Czech i Słowacji.

- IASOcholine jest przeznaczony do szerokiej komercjalizacji z możliwością dostaw w całej Polsce i do innych krajów europejskich, co znacząco poprawi także nasz potencjał eksportowy - mówi Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA. - Liczymy, że najbliższe miesiące będą dla nas czasem dynamicznego rozwoju oraz optymalizacji procesów produkcji i dystrybucji radiofarmaceutyków - dodaje.

Grupa Synektik jest dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Spółka posiada 2 zakłady produkcji radiofarmaceutyków: w ramach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz w Warszawie na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego. Ponadto Synektik dysponuje własnym Centrum Badawczo-Rozwojowym, które pracuje nad radioznacznikami onkologicznymi i kardiologicznymi.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum