Grupa Scanmed Multimedis opublikowała wyniki za I kwartał 2013 r.

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2013 12:38

Skonsolidowane przychody Grupy Scanmed Multimedis wyniosły 22,07 mln zł., co stanowi wzrost o 60,3 proc. w porównaniu do I kwartału 2012 r.

Grupa Scanmed Multimedis opublikowała wyniki za I kwartał 2013 r.
Jak podała Grupy Scanmed Multimedis, skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej za I kwartał 2013 r. wyniósł 1,36 mln zł, a skonsolidowany wynik EBITDA 2,96 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu 2012 r. o 86 proc.

- Na wysoką dynamikę przychodów Grupy, znaczący wpływ mają przychody Szpitala św. Rafała. Z początkiem roku istotnie zmieniła się rola szpitala w regionie. Szpital funkcjonuje w trybie ostrym i stanowi integralną część systemu całodobowego zabezpieczenia świadczeń dla mieszkańców województwa małopolskiego - mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Szpital rozszerzył ofertę zabiegów, wprowadzając między innymi zabiegi resekcyjne tarczycy, czy zabiegi rekonstrukcji piersi. W szpitalu uruchomiono również nową pracownię rezonansu magnetycznego.

W I kwartale 2013 r. spółka przeprowadziła kolejną emisję akcji, pozyskując ponad 21 mln zł. Środki te pozwoliły na uruchomienie nowych inwestycji, w tym zakup udziałów w spółce posiadającej nieruchomość szpitalną.

W marcu 2013 r. rozpoczęto proces budowy Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. Rozpoczęto także proces nadbudowy kolejnej kondygnacji w kluczowej placówce ambulatoryjnej w Krakowie.

Na części powierzchni powstanie nowoczesny kompleks pediatryczny, z szeroką bazą specjalistycznej opieki zdrowotnej dla najmłodszych oraz zapleczem diagnostycznym. W drugim skrzydle zaś powstanie kompleksowe centrum opieki dla seniorów wraz z ośrodkiem dziennego pobytu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum