Grupa Orphee prognozuje wzrost przychodów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2013 20:43

Dzięki samym efektom synergii z przejęcia Diesse przychody Orphee w 2014 r. mogą wzrosnąć o 12,5 mln zł, a EBITDA o 7,8 mln zł - prognozuje prezes Orphee i PZ Cormay Tomasz Tuora. Jego zdaniem w 2015 r. efekt ten może przynieść 34,1 mln zł dodatkowych przychodów i zwiększyć EBITDA o 13,5 mln zł.

Grupa Orphee prognozuje wzrost przychodów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grupa Orphee ocenia, że potencjał sprzedaży analizatora Chorus (służy do wykonywania badań immunologicznych) w ciągu 3-4 lat wynosi tysiąc urządzeń rocznie.

- Dotychczas Diesse zainstalowało 1,6 tys. analizatorów Chorus. Oceniamy, że sprzedaż urządzeń w perspektywie 3-5 lat potencjalnie wynosi ok. tysiąc sztuk rocznie. Z dostawy odczynników do jednego analizatora uzyskuje się średnio 40 tys. zł przychodów rocznie w cenach dla użytkownika końcowego. Marże na sprzedaży odczynników immunologicznych wynoszą ok. 60-75 proc. - powiedział Tuora.

Chorus to uniwersalny analizator wykonujący badania immunologiczne. Wszystkie testy (odczynniki) są przygotowane w jednostkowych, jednorazowych opakowaniach. Orphee sprzedaje urządzenie na potrzeby laboratoriów szpitali zakaźnych, dziecięcych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum