Grupa Nowy Szpital zainteresowana przejęciem szpitala w Dębnie

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2019 10:00

Grupa Nowy Szpital Holding S.A., który ma 10 szpitali m.in. w województwach lubuskim i kujawsko-pomorskim, złożył oficjalną ofertę do starosty myśliborskiego w sprawie przejęcia Szpitala w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o (Zachodniopomorskie). Miałoby to poprawić sytuację finansową placówki, której długi sięgają 8 mln zł.

Grupa Nowy Szpital zainteresowana przejęciem szpitala w Dębnie
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Grupa Nowy Szpital chce przejąć udziały w szpitalu pod warunkiem spłaty zadłużenia. Teraz ponad 70 proc. udziałów ma powiat myśliborski, a 29 proc. gmina Dębno. Na razie nie wiadomo, kiedy może zapaść ewentualna decyzja w sprawie przejęcia szpitala.

Zdaniem Krzysztofa Prętnickiego, prezesa szpitala w Dębnie, zagrożenie zamknięcia placówki nie minęło. Sytuacja finansowa placówki nadal jest trudna. Największym problemem są zobowiązania wobec dostawców. Sięgają 2,5 mln zł. Ponad milion złotych na ten cel przekażą gmina i powiat podczas zgromadzenia wspólników 2 maja, co pozwoli na spłacenie przedsądowych i wymagalnych zobowiązań.

Jak przekonuje Prętnicki następnym krokiem musi być jednorazowe oraz całkowite oddłużenie szpitala. Jego zdaniem jednak przejęcie szpitala przez prywatny holding nie będzie korzystne dla szpitala i pacjentów

Więcej: radioszczecin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum