Grupa Nowy Szpital wzięła 40 mln zł kredytu na inwestycje

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2014 13:31

Kredyt z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju sfinansuje inwestycje planowane przez Grupę Nowy Szpital.

Udzielony przez EBOiR kredyt w wysokości 40 mln zł, zgodnie z zawartą umową zostanie przeznaczony przede wszystkim na sfinansowanie inwestycji umożliwiających lepszą opiekę nad pacjentem w szpitalach Grupy oraz na pozyskiwanie nowych placówek.

Dodatkowo, tak jak dotychczas, wszystkie zyski wypracowane przez poszczególne szpitale będą przeznaczane na inwestycje w postaci modernizacji czy zakup nowego sprzętu medycznego.

Poszukiwania przez Grupę Nowy Szpital inwestora trwały od ponad roku. Żadna z przedstawianych propozycji nie gwarantowała właścicielom pełnej niezależności w realizacji zamierzonych celów. Dlatego zdecydowano się na podjęcie rozmów z EBOiR. Podpisanie umowy poprzedzone było dokładnym badaniem Grupy.

- Mam nadzieję, że dla obecnych i przyszłych naszych partnerów, podjęcie współpracy z EBOiR świadczy o naszej wiarygodności - dodaje Marcin Szulwiński, prezes zarządu Grupy Nowy Szpital.

Grupa Nowy Szpital jest największą w Polsce siecią prywatnych szpitali świadczących usługi w ramach powszechnego ubezpieczenia. 90 proc. przychodów placówek GNS pochodzi ze środków publicznych. W skład Grupy wchodzi obecnie 13 szpitali.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum