Grupa Medicover rozszerza sieć przychodni

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2015 12:58

Grupa Medicover nabyła 100 proc. udziałów w centrum medycznym Medvit w Piasecznie.

Nabyte centrum będzie częścią sieci Medi Partner, do której należy 8 placówek w całej Polsce. Medicover deklaruje dalszy rozwój tej marki, koncentrując się w ten sposób na klientach nie posiadających wykupionych abonamentów na usługi medyczne - podała Grupa w informacji dla mediów.

Rozbudowa sieci Medi Partner jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju Grupy Medicover w Polsce. Rozwój tej marki rozpoczął się w 2013 roku od zakupu placówek Dantex Med w Warszawie. W 2015 powstały nowe placówki pod szyldem Medi Partner w Kielcach i Krakowie, a kolejna po przejęciu Centrum Medycyny Pracy w Kwidzynie. Zapowiadane powiększanie sieci Medi Partner ma następować w dalszym ciągu intensywnie i dwutorowo - poprzez akwizycję istniejących i budowę nowych placówek.

Ze względu na rozpoznawalność i popularność marki wśród lokalnej społeczności nowo przejęta przychodnia z Piaseczna zachowa swoją nazwę i będzie funkcjonowała jako „Medvit Medi Partner”. Grupa Medicover zdecydowała też o utrzymaniu jej rozbudowanej oferty z zakresu medycyny pracy, a także kontraktu z NFZ.

- Nasza strategia rozwoju marki zakłada, że w sieci Medi Partner działać będą mniejsze placówki, w porównaniu do rozbudowanych centrów Medicover. Będą one także „szyte na miarę lokalnych potrzeb”, np. oferując bogatszą ofertę dentystyczną - mówi Agnieszka Dziedzic-Pasik, Członek Zarządu Medi Partner, odpowiadająca za rozwój marek Medi Partner i CM Damiana.

Świadczenia w Medvit Medi Partner dostępne są dla klientów indywidualnych (tzw. fee for service), posiadaczy zdrowotnych polis ubezpieczeniowych a także w ramach szerokiego kontraktu z NFZ.

W  poniedziałek (23 listopada) sieć powiększyła się o kolejną placówkę: nowa przychodnia rozpoczęła działalność we Wrocławiu. Z kolei na połowę grudnia zaplanowane jest otwarcie przychodni Medi Partner w Poznaniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum