×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grupa Medicover przejęła sieć klinik leczących niepłodność

Autor: DMX/Rynek Zdrowia02 marca 2012 17:54

Grupa Medicover stała się właścicielem spółki InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa, zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności - informuje w piątek (2 marca) biuro prasowe Medicover.

Grupa Medicover przejęła sieć klinik leczących niepłodność
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa to duża sieć klinik leczenia niepłodności, posiadająca swoje placówki w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. InviMed specjalizuje się w definiowaniu przyczyn niepłodności, planowaniu przebiegu najbardziej skutecznego leczenia i świadczeniu niezbędnych procedur specjalistycznych.

- Grupa Medicover kontynuuje swoje zaangażowanie kapitałowe w kolejne obszary wysokospecjalistycznej opieki medycznej, które stanowią rozszerzenie i uzupełnienie obecnej oferty -  mówi Paweł Kacprzyk, prezes Medicover.

W ostatnich latach Grupa Medicover stała się właścicielem Centrum Medycznego Damiana, a także mniejszościowym akcjonariuszem spółki Sport Medica S.A., właściciela Carolina Medical Center. Zdaniem Kacprzyka przejęcie InviMed to kolejny krok w stronę wzmacniania pozycji Grupy Medicover na polskim rynku prywatnej opieki medycznej.

- Stale monitorujemy i oceniamy nowe możliwości inwestycyjne, które pasują do naszego profilu rozwoju i stanowią faktyczną wartość dodaną dla świadczonej przez nas opieki. Dlatego InviMed, uznany ekspert w leczeniu niepłodności, zatrudniający wysokowykwalifikowany personel oraz dysponujący nowocześnie i komfortowo wyposażonymi specjalistycznymi klinikami, jest dla nas doskonałym partnerem - tłumaczy John Stubbington, dyrektor operacyjny Grupy Medicover.

Jak informuje Bartosz Maciejewski, rzecznik Medicover, InviMed zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskim rankingu leczenia niepłodności tygodnika "Newsweek". Dodaje, że wiarygodność badań realizowanych przez InviMed cyklicznie monitoruje i potwierdza ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology).

- To, że staliśmy się częścią Grupy Medicover otwiera nam szereg nowych, większych możliwości w zakresie zarówno rozbudowy i dalszego rozwoju sieci naszych klinik, jak również przyszłych inwestycji w obszarze naszej infrastruktury i usług - mówi Arik Dotan, Prezes InviMed. Zapewnia jednocześnie, że firma będzie dalej zarządzana przez te same osoby, które założyły ją 10 lat temu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum