Grupa Medicover przejęła sieć klinik leczących niepłodność

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2012 17:54

Grupa Medicover stała się właścicielem spółki InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa, zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności - informuje w piątek (2 marca) biuro prasowe Medicover.

InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa to duża sieć klinik leczenia niepłodności, posiadająca swoje placówki w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. InviMed specjalizuje się w definiowaniu przyczyn niepłodności, planowaniu przebiegu najbardziej skutecznego leczenia i świadczeniu niezbędnych procedur specjalistycznych.

- Grupa Medicover kontynuuje swoje zaangażowanie kapitałowe w kolejne obszary wysokospecjalistycznej opieki medycznej, które stanowią rozszerzenie i uzupełnienie obecnej oferty -  mówi Paweł Kacprzyk, prezes Medicover.

W ostatnich latach Grupa Medicover stała się właścicielem Centrum Medycznego Damiana, a także mniejszościowym akcjonariuszem spółki Sport Medica S.A., właściciela Carolina Medical Center. Zdaniem Kacprzyka przejęcie InviMed to kolejny krok w stronę wzmacniania pozycji Grupy Medicover na polskim rynku prywatnej opieki medycznej.

- Stale monitorujemy i oceniamy nowe możliwości inwestycyjne, które pasują do naszego profilu rozwoju i stanowią faktyczną wartość dodaną dla świadczonej przez nas opieki. Dlatego InviMed, uznany ekspert w leczeniu niepłodności, zatrudniający wysokowykwalifikowany personel oraz dysponujący nowocześnie i komfortowo wyposażonymi specjalistycznymi klinikami, jest dla nas doskonałym partnerem - tłumaczy John Stubbington, dyrektor operacyjny Grupy Medicover.

Jak informuje Bartosz Maciejewski, rzecznik Medicover, InviMed zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskim rankingu leczenia niepłodności tygodnika "Newsweek". Dodaje, że wiarygodność badań realizowanych przez InviMed cyklicznie monitoruje i potwierdza ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology).

- To, że staliśmy się częścią Grupy Medicover otwiera nam szereg nowych, większych możliwości w zakresie zarówno rozbudowy i dalszego rozwoju sieci naszych klinik, jak również przyszłych inwestycji w obszarze naszej infrastruktury i usług - mówi Arik Dotan, Prezes InviMed. Zapewnia jednocześnie, że firma będzie dalej zarządzana przez te same osoby, które założyły ją 10 lat temu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum