Grupa DaVita kupiła polski ośrodek Centrum Dializa II

Autor: centrumprasowe.pap.pl/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2017 10:58

DaVita, grupa medyczna i dostawca usług opieki nefrologicznej w USA i na świecie, ogłosiła nabycie polskiego ośrodka dializ Centrum Dializa II. DaVita ma obecnie 53 stacje w Polsce i zatrudnia 830 pracowników, którzy odpowiedzialni są za leczenie 2 370 pacjentów wymagających dializ.

Grupa DaVita kupiła polski ośrodek Centrum Dializa II
Grupa DaVita kupiła polski ośrodek Centrum Dializa II. Fot. Archiwum

- Z radością przyjmujemy nowych członków zespołu i pacjentów do rodziny DaVita w Polsce - skomentował Krzysztof Hurkacz, kierownik działalności firmy DaVita w Polsce. - DaVita dąży stworzenia szczególnego miejsca pracy i opieki. Pracujemy nad realizacją tej wizji i rozwojem naszej działalności w kraju - dodał.

Obecnie grupa DaVita świadczy usługi w zakresie opieki nefrologicznej podtrzymującej życie na rzecz 1,7 mln pacjentów w 12 krajach. Usługi obejmują mieszkańców obszarów miejskich oraz bardziej odległych terenów wiejskich, na których dostęp do opieki zdrowotnej może stanowić prawdziwe wyzwanie.

DaVita zajmuje się także tworzeniem materiałów edukacyjnych, które umożliwiają pacjentom dostęp do obszerniejszych zasobów informacji i narzędzi potencjalnie spowalniających postępowanie choroby i ułatwiających życie z chorobami nerek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum