×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grupa American Heart of Poland kupuje spółkę szpitalną na Podlasiu

Autor: BM/Rynek Zdrowia02 grudnia 2015 14:21

Grupa American Heart of Poland (AHP), sieć klinik zajmujących się kompleksową opieką nad pacjentami ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi, podpisała umowę inwestycyjną na zakup 100 proc. udziałów w spółce ProCardia, będącej właścicielem szpitala w Augustowie i w Suwałkach (Podlaskie).

Grupa American Heart of Poland kupuje spółkę szpitalną na Podlasiu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Grupa AHP tym samym poszerza zasięg swojej działalności o kolejny region - Podlasie.

Jak komunikuje firma "inwestycja jest elementem realizacji strategii zakładającej zwiększanie dostępu Polaków do wysokospecjalistycznych usług medycznych z zakresu diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia poprzez wzrost organiczny oraz akwizycje".

Spółka ProCardia zajmuje się kompleksowym leczeniem chorób serca i naczyń - od opieki ambulatoryjnej i inwazyjnej diagnostyki, przez leczenie chorób naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem naczyń wieńcowych, aż po wczesną i późną rehabilitację pacjentów po przebytym zawale serca i operacjach kardiochirurgicznych.

- Chcemy rozwijać placówki ProCardia w oparciu o nasze standardy, zapewniając pacjentom dostęp do wszystkich udogodnień i rozwiązań naukowych, organizacyjnych i technologicznych, z jakich mogą korzystać pacjenci American Heart of Poland w innych miejscach Polski - mówi Paweł Buszman, współzałożyciel i prezes zarządu American Heart of Poland.

Województwo podlaskie jest kolejnym, 12. już regionem Polski, w którym obecna jest Grupa American Heart of Poland. Grupa obecnie składa się z 30 oddziałów kardiologii inwazyjnej, chirurgii naczyniowej i kardiochirurgii, pełniących 24 godzinne dyżury dla pacjentów. Rocznie hospitalizowanych nich jest ponad 70 tys. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze