×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Grudziądz: z powodu upału szpital skraca godziny pracy

Autor: JW/Rynek Zdrowia02 sierpnia 2018 14:05

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu z powodu upałów skrócił w czwartek i piątek (2 i 3 sierpnia) czas pracy części personelu.

Grudziądz: z powodu upału szpital skraca godziny pracy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak czytamy na stronie internetowej szpitala, 2 i 3 sierpnia część personelu szpitala będzie pracowała tylko do godz. 12.35. Szpital tłumaczy, że krótsze godziny pracy mają związek "z zaleceniem Głównego Inspektora Pracy o skróceniu czasu pracy z powodu upałów". Krócej będą czynne rejestracje, punkty gastronomiczne i handlowe, działy administracyjne i techniczne.

31 lipca, z uwagi na nadzwyczajną falę upałów, Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek zaapelował do pracodawców o skracanie czasu pracy pracownikom, w szczególności tym, których dzienny wymiar czasu pracy przekracza 8 godzin.

Przypomniał również o obowiązku zapewnienia nieodpłatnie zimnych napojów, gdy temperatura w pomieszczeniach pracy przekracza 28 stopni C, a na otwartej przestrzeni 25 stopni C. Napoje powinny być dostępne stale, w ilości zaspokajającej potrzeby zatrudnionych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze