Grudziądz: wsparcie marszałka dla szpitala możliwe, ale tylko po przekształceniu

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2019 19:38

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki udzielił odpowiedzi na interpelację siedmiu radnych sejmiku wojewódzkiego, którzy apelowali o wsparcie dla zadłużonego na 580 mln zł Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Grudziądz: wsparcie marszałka dla szpitala możliwe, ale tylko po przekształceniu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod interpelacją podpisało się czterech radnych sejmiku z Koalicji Obywatelskiej i trzech z PiS-u. Inicjatorem interpelacji był grudziądzanin, radny Michał Czepek z KO.

W odpowiedzi marszałka na interpelację czytamy: "Trudno przecenić znaczenie szpitala w Grudziądzu dla zdrowia i życia mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Jednak w obecnej formie organizacyjnej - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej - samorząd województwa nie ma możliwości wsparcia samej placówki".

Marszałek Całbecki w piśmie zaznacza również, że po przekształceniu grudziądzkiej lecznicy w spółkę, jego służby dokonają analizy stanu faktycznego, w tym analizy finansowo-ekonomicznej. Sporządzone dokumenty zostaną przedstawione radnym sejmiku, którzy będą mogli podejmować stosowne decyzje.

Władze Grudziądza, jak i inicjator interpelacji Michał Czepek mają nadzieję, że po przekształceniu szpitala w spółkę, a następnie jego częściowym oddłużeniu, marszałek stanie się współudziałowcem lecznicy albo ją przejmie.

Więcej: pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze